| Alexandru1995 a întrebat:

am 16 ani, baiat, si am fata plina de urme lasate de cosuri...adica sange imbibat in piele.Am folosit creme precum(Zineryt, mibazon, galbenele, etc)help pleaze

Răspuns Câştigător
| ZozoleeEu a răspuns:

Eu am 14 si nu sunt ata de rau ca tine dar totul este ca daca iti mai apar sa nu ti le mai spargi ca de aceea iti raman semne, mie mi-a mers ff bine cu zineryt, sau mai incearca diferite fonduri de ten cu antibiotice in ele sunt ff bune mie aproape mi-a trecutwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Si băiatul meu a trecut prin asta și i-a trecut așa: s-a spălat bine cu apă caldă și săpun, apoi a pus comprese cu infuzie concentrată de mușețel (3 pliculețe la o cană de apă clocotită, luată de pe foc, acoperită cu ceva și lăsate cam 10 minute; pe urmă scoți pliculețele și lași să se răcească la temperatura camerei; îmbibi bine feșe de tifon puse in mai multe straturi, pui pe față și stai 10-15 minute). Apoi s-a clătit pe față cu apă tot la temperatura camerei, s-a șters și s-a dat cu Baneocin pudră. Fă asta seara, înainte de culcare.
Nu le mai stoarce. Mănâncă multe fructe și legume. Aerisește des camera în care stai. Nu fuma. Fă un sport în aer liber. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/

| Alexandru1995 explică:

Eu unu nu le mai sparg...dar imi apar ele si cand mi se duc raman rosi...cu zineryt m-am dat luni intregi dar tot degeaba