| Nimeni20192018 a întrebat:

Am 16 ani, înălțimea 1, 60 și Greutatea de 51, 7 Kg, voi ce ziceți este ok sau nu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu prea esti ok, ca esti tare micut de inaltime.
Apuca-te de un sport (baschet, volei, handbal), ca sa-ti stimulezi hormonii de crestere, acum, cand inca se mai poate face ceva, sa mai cresti macar 10-15 cm, in inaltime.

| Trustmotorcy a răspuns:

Nu știu să-ți spun dacă este ok din moment ce nu te-am văzut. De obicei înălțimea trebuie să fie relativ identică cu greutatea corpului.

Pentru 1.60 este 60 idealul. Nu este bătut în cuie, contează mai mult să te placi tu vizual.

| monster62 a răspuns:

Buna!
Eu am 16 ani impliniti in Septembrie si sunt baiat. am in medie 53 de kilograme si chestia asta nu s-a prea schimbat in ultimul an, am ramas stabil cu greutatea. Mama mea are 1.70 si are 67 de kilograme ceea ce e ok. doar sa nu treci de 65-70 de kilograme daca nu ai inca macar 1.65-1.70, ca am un prieten care acum cativa ani, cand avea vreo 12-13 ani, avea vreo 1.45-1.50 si avea 54-55 de zile cat am eu acum la 1.60. asa ca, mentine-te undeva intre 50 si 60, nici prea mult, nici prea putin. Nu am cine stie ce experienta ca doar am 16 ani, dar zic din ce am vazut happy.
bafta.

| monster62 a răspuns (pentru monster62):

...care avea vreo 1.45-1.50 si avea vreo 44-44 de kilograme* a corectat botul de la TPU si a pus zile in loc de kile. laughing)

| monster62 a răspuns (pentru monster62):

45-50*