| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 7 luni si parintii nu ma lasa sa am prieten! Voi la ce varsta ati avut prinul prieten/prietena? Au stiut parintii? Va rog fara mistouri.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La gradinita. Si vroiam sa ma insor cu ea dar nu m au lasat parintiilaughing.

| mamatatasibunica a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea ai varsta destul de "inaintata" la care ar trebui sa ai un prieten.Dar nu trebuie sa te gandesti la parinti.Aici inima dicteaza, nu parintii.Presupun ca esti singura la parinti. Parintii sunt foarte protectori sau poate nu vor sa accepte ca fata lor a crescut.Tu sa faci ce iti dicteaza inima, nu ce spun parintii! Bafta!

| Blayr a răspuns:

Prima relaţie serioasă a început acum un an şi părinţii au aflat de câteva luni. Am împlinit 14 ani de curând. Când eram mai mică îmi mai plăcea şi mie de unu, altu', dar erau copilării, acum e ceva mai serios... Cu chiu, cu vai, părinţii au acceptat. Probabil ai tăi sunt prea protectori şi nu vor să ţi se întâmple ceva. Ştii cum e, când iubeşti, suferi, nopţi nedormite, etc.

| BettyKtt a răspuns:

Hmm...prima relatie serioasa, cat de cat, a fost la 13 ani si a durat pana la 17tongueNu a fost cine stie ce pentru ca el era de la mine de la tara, iar eu din Bucuresti.Acum am o relatie si mai serioasa de 6 luni,de care stie tot neamulaughingSi al meu si al luismugParintii mei,cand au aflat mi-au spus asa :"Daca tu esti fericita, suntem si noi, daca tu il iubesti, il iubim si noi!"Vorbeste cu mama ta, poate iti este mai apropiata si te va intelege.Pana la urma mama este cea mai buna prietena.Baieti sunt o gramada, vei avea de unde sa alegi.Nu te grabiiii.Lasa lucrurile sa se intample de la sine.te pup

| gaby5995 a răspuns (pentru BettyKtt):

Am incercat sa-i spun pe ocolite, dar nici nu vrea sa auda! Zice ca mai am de invatat!

| BettyKtt a răspuns (pentru gaby5995):

Aici face o greseala.Cunosc cazuri in care parintii si-au tinut fetele prea din scurt, le-au interzis unele chestii care ele si le doreau...asta pana cand fata a pus piciorul in prag si, dorindu-si prea multe, a ajuns rau.E frumos si normal ca parintii sa isi lase copii sa faca ce simt ei nevoia. Poate ca tu simti nevoia sa ai un iubit, esti curioasa, vrei sa aflii lucruri noi si parintii uneori te impiedica. Vorbeste mai deschis cu mama ta.Imi pare rau ca nu ai o mama mai intelegatoare.Totusi ai aproape 17 ani.Mama ta exagereaza. Undeva exista o problema care trebuie rezolvata.Iti las idu meu sa putem discuta mai bine.-> betty.dolshe