| steph992 a întrebat:

Am 16 ani şi jumatate si penisul de 13, 5 cm in erectie, 1.68 inaltime. Vreau sa mentionez ca dupa o discutie cu tatal meu am aflat ca el este mai bine inzestrat, avand 17 cm; inaltimea 1.73... Cum imi pot da seama daca mai pot creste? Un medic ar fi bun pentru sfaturi? Mentionez ca am oasele slabe si sunt inca in dezvoltare. As vrea sa stiu daca sunt sanse sa ajung la targeruturile dorite, ca si cele ale tatalui meu, pentru mai multe detalii dati-mi mesaj. P.s port 38 la picior iar tata 43 44, am laba mica...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, baietii isi mostenesc tatal, mai ales la forma si msaura penisului.
Cum cresterea pensiului se opreste la 16 ani, ma tem ca vei ramane cu 13.5 cm la penis, chiar daca vei continua sa mai cresti in inaltime, pana la 18 sau chiar 20 de ani.
Acum, ori tatal tau minte ca are un penis de 17 cm, ori nu este tatal tau biologic, pentru ca diferenta este totusi foarte mare.
In ce priveste masura de la picior si cresterea in inaltime, se face face o medie intre inaltimea mamei si cea a tatalui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti ajung 13 cm?

| Donsavas a răspuns:

Esti in creștere, mănâncă mult, sănătos, fa spirt pentru a creste in înălțime și pentru a ti se ingrosa oasele. Consulta un endocrinolog! Poti avea probleme hormonale si s ar putea să fie nevoie de hormoni de creștere, asta până nu e prea târziu.