| Sergiu_Şişcanu_2001 a întrebat:

Am 16 ani si m-am mutat in Germania Munchen Sulzemoos. Doresc sa imi fac prieteni... vreau sa am cu cine sa ies afara si sa vorbim. Este cineva de prin zona aceasta care vrea sa facem cunostinta?

7 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

... Nu cred ca vei găsi pe cineva de pe site. Dar nu te înțelegi cu ceilalți colegi? Ai putea sa te imprietenesti cu ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu e chiar atât de ușor cum pare, din păcate.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... E mai greu. Dar parca tu tot acolo înveți, nu? Chiar nu ai reușit sa te adaptezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru justanotheruser99):

Am 3 luni de cand sunt în Germania, în Köln, de când merg la scoala e mai ok, dar neștiind germana e tot greu și nici nu ai ce prieteni să-ți faci la școală când noi suntem înconjurați tot de imigranți, multi turci, sirieni, dinastia din Iran, Irak, etc. Nu vreau sa ma încurc cu din ăștia ca nu am de ce. Eu am cunoscut o tipa, Andrea, e din Macedonia și stie engleza și cu ea mai vorbesc, dar nu cine știe ce.

| GreenVoid a răspuns:

Nu,dar daca mi gasesti un loc de munca bine platit vin eu acololaughing

| RAY a răspuns (pentru GreenVoid):

Tu stai langa mine, numa visa la alti

| Sergiu_Şişcanu_2001 explică (pentru RAY):

Ce?