| Powerups a întrebat:

Am 16 ani (sunt baiat) si as vrea sa imi fac flesh tunnels, insa am alta idee.
Pentru inceput, imi voi face gaura in ureche cu pistolul la un salon si sigur imi va pune ceva cercel micut medicinal sau ceva de genul. Eu vreau cand ajung acasa/dupa cateva zile sa dau acel cercel jos si sa imi pun ce cercel vreau eu (este un flesh tunnel fals de 1.2mm care pe exterior arata de 8mm). Tijal este din otel chirurgical.
Ce credeti ca este gresit in a face asta? Gaura banuiesc ca va fi de 1.2mm caci aia ar cam fi marimea unei gauri normale cred. De asemenea nu cred ca se poate infecta cat timp materialul tijei este din otel chirurgical.
Vreau sa aud pareri, doar de la cei care se pricep la asa ceva (pentru moment vreau sa port acele flesh-uri false).
Ce as putea sa mai fac sa nu port acel cercel micut medicinal timp de 2/3 saptamani?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu porti nimic in gaura pana se vindeca se lipeste inapoi, e legea naturii. Eu zic sa mai reflectezi, sunt pe aici si pe alte forumuri baieti care si-au facut gauri, tatuaje si la 20 de ani regreta. Te poti afirma prin altceva daca esti persoana de valoare. O gaura le da in gand si la salbatici sa-si faca, de acolo si vine moda. Fa cum vrei.