| CopilașTembel a întrebat:

Vreau sa-mi fac inca o gaura in ureche, stiu cum s-o fac, intrebarea e:daca nu am la dispozitie cercel de argint sau din otel medicinal pot folosi unul de fier sau de otel nobil? Fundaaaaa tongue

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Cel mai indicat este sa iti pui un cercel din aur sau argint, pentru a nu se infecta. La inceput o sa se umfle, si o sa curga perilimfa(ca o apa) si o sa se usuce. o sa trebuiasca sa dezinfectezi zilnic gaura, si cercelul. Apoi nu o sa ai probleme.
Daca pui un cercel de fier/otel s-ar putea sa faci o infectie naspa.

| Tacii a răspuns (pentru LexiLaveil2):

Am si eu inca o gaura,, la inceput am avut de t inichea.si mi s-a infectat urechea! groaznic. apoi mi-am pus de aur.si m-am curatat in fiecare zi, si cam in 2 saptamani mi s-a reperat

1 răspuns: