| Hehehahah a întrebat:

Salut. Am 16 ani. Vreau sa va aflu cum ați reacționa voi în cazul in care ați păți ce am pățit eu in seara asta. Eram in parc Carol (București), mergeam liniștit și deodată 6-7 țigănuși mici așa au apărut de prin niste boscheți sa mă întrebe cat e ceasul, ce fac, cu cine sunt etc. Le-am zis că mă duc să mă văd cu cineva deși eram singur, special ca sa le bag putina frica pentru că pareau agresivi. Au început după să mă împingă așa și să mă înjure, se țineau după mine. Ii lăsam in pace, nu le ziceam nimic. La un moment dat s-au așezat pe o banca și am crezut că am scăpat de ei dar după ii auzeam că aleargă prin spatele meu și după deja începeau să îmi pună piedică etc. Mă întrebau unde am telefonul si pană la urmă am zis că trebuie să scap de ei neapărat. M-am gândit să merg într-o zonă mai populară dar tot se țineau după mine și șoșoteau prin spatele meu și până la urmă m-am făcut că mă cunosc cu niste oameni random și am scăpat de ei că au fugit. Întrebarea e de ce exista asemenea specimene? Aveau vreo 10-11 ani dar erau agresivi. De ce se iau așa la întâmplare de cineva? Ce trebuie făcut în cazuri de genul? De precizat și că sunt vulnerabil in perioada asta pentru că am o problema medicala. Mi-am luat puțini spaima laughing

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu ai mergi niciodata singur in parc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Există fiindcă li se permite. 2. Se iau ca niște mici tâlhari. Se antrenează pentru asta. 3. În cazuri de genul fugi și cere ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai procedat bine și nu te-ai enervat.

| DrHeart a răspuns:

Buna! happy Cred ca ai reactionat extrem de bine. Intr-adevar tind sa cred ca e cum spune sadrian46, adica pare ca asta fac ei de fel, ca un soi de amuzament. Cam asta e nivelul lor, din pacate, iar violenta pare un limbaj destul de firesc. Nu pot sa nu ma intreb, oare in ce fel de familii cresc copiii aia si cu ce au ei de-a face zilnic, daca ajung sa se comporte in felul asta. Pe de alta parte, nu stiu daca fugitul este o idee buna, ca s-ar putea sa-i provoace si mai tare. Mi se pare ca ai fi mai in siguranta sa te eschivezi si usor, usor sa te indrepti catre o zona publica, plina de oameni, sau intr-un magazin, intr-un restaurant, unde eventual chiar sa suni pe cineva sau sa suni la politie direct si sa le spui ca esti hartuit de o haita de copii de 10 ani. Sincer, da, suna dubios, dar pot fi periculosi si cu siguranta nu ai fi primul care suna si le povesteste despre ei. happy