| REXTORM a întrebat:

Salut! Aseara am avut parte de o experienta paranormala si foarte ciudata si vreau sa stiu ce ar putea insemna. Eram cu tatal meu la bucatarie si incepuse sa cante o cucuvea pe acoperisul casei noastre, de obicei cand se intampla acest lucru la noi in sat moare cineva, asa a fost de fiecare data de-a lungul anilor. El imi povestea lucrul asta si zicea ca cineva urmeaza sa moara(asa este "superstitia" la noi). Dupa toate acestea ma duc in pat sa ma culc si incepusem sa visez, de aici incepe toata experienta. Dintr-o data ma trezesc speriat si parca simteam ca ceva ma urmareste, eram speriat si nu puteam sa verific asa ca stateam cu ochii inchisi si asteptam, dar... dintr-o data incepusem sa aud un planset de bebelusi pentru 5 secunde, nu stiam ce naiba se intampla, credeam ca inca visez dar eram constient si ma puteam misca(mi-am miscat 2 degete), asa ca nu dormeam, eram 100% constient nu cred ca era paralizie in somn pentru ca ma puteam misca. Dupa plansetul de bebelusi a inceput GROAZA, incepusem sa aud un fel de tremurat foarte tare in urechi si niste voci care sosoteau niste chestii care nu se puteau intelege, simteam SI MAI TARE ca ceva era cu mine in camera si tot ce faceam era sa ma prefac ca dorm deoarece imi era frica sa fac altceva. Dupa ce s-a terminat tremuratul puternic din urechi si vocile(cam dupa aprox 20 secunde) urechile imi tiuiau foarte tare si se auzeau chestii prin camera, ca si cand ceva se misca si lovea peretii. Eu de spaima mi-am pus plapuma in cap si am luat telefonul sa il sun pe tatal meu ca sa il chem in camera. Dupa ce a venit si i-am explicat tot, acesta mi-a spus ca si la el in camera(in urma cu 10 min) s-a daramat un geam de la usa si simtea, tot la fel, o prezenta sau ceva de genu. Tot in urma cu o luna la el in camera in timp ce dormea o prezenta incepuse sa il impinga si sa il impunga, ca si cand s-ar bate cu el. Nu stiu ce ar putea insemna toate astea asa ca va cer parerea si voua. Credeti ca este un advertisment de la un spirit sau cv de genu? Dar faza cu planserul ce ar putea insemna? Spuneti tot ce stiti, va rog!happy

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Probabil locuiți într-o casa în care locuiesc și demoni. Ca să scăpați de prezenta lor puteți numai dacă va dăruiți sufletul și viata Mantuitorului Hristos asa cum unii și-l dăruiesc lui satan, va cereți iertare pentru toate păcatele, iertați și voi specific pe toți cei care v-au greșit și credeți ca sunteți iertați prin sângele Mantuitorului Hristos și apoi aveți autoritate sa poruncit oricărui duh de frica și înfricoșate sa plece din casa voastră în Numele lui Iisus Hristos, acolo unde îl trimite El și sa nu se mai întoarcă. Dacă se aude zgomot de bebeluși e posibil sase fi făcut avorturi în casa respectiva și atunci trebuie sa porinciri demonilor de crima sa plece în Numele Mantuitorului Hristos.

| anonimg a răspuns:

Nu știu dacă ce spui este adevărat. Poate să fie, dar poate și să nu fie. Noi nu știm.
Dar dacă ce spui este adevărat, atunci ar trebui să vă luați timp și să vă îndreptați spre Dumnezeu. Să trăiți plăcut înaintea Lui, să îndepărtați din casa și din viața voastră tot ce știți că nu este pe placul lui Dumnezeu. Să nu se ocupe nimeni la voi în casă cu ghicitul în cărți, cafea sau în altceva.
Rugați-vă seara ca să fiți ocrotiți, și dimineața să mulțumiți lui Dumnezeu.
Cartea "Viața lui Iisus" vă va face bine amâdorura (o găsești în librăria SolaScriptura din localitatea ta).

| Holiday a răspuns:

Parca e spitalul de nebuni la voi acasa. Dar asta n-ar fi nimic, mai rau e ca se pare ca mai sunt si altii care pun botul la traznaile tale. Ba mai mult, considera ca le poti rezolva cu alte tampenii la fel de mari, incantantii mistice crestine...laughing

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu e nimic paranormal și nu înseamnă nimic. Cantecul cucuvelei n-a însemnat nimic. Sunt dezamăgit să văd cât de populare sunt pe TPU toate superstițile astea tâmpite, printre oameni tineri și băieți. De la fete hai că mă așteptam să zicem, dar de la băieți tineri chiar nu.

Nu cred că e nimic paranormal în toată treaba asta, dar dacă e de ce nu îți sfințești casa și gata? Și dacă e paranormal tot nu înseamnă nimic. Demon care vrea să te sperie și tu ca prostu chiar te sperii. Dă cu niște aghiasmă mare și te-ai rezolvat.

| REXTORM explică (pentru CostinAlamariu):

Eu nu cred in chestii de genu si superstitii tampite. Dar pur si simplu asta s-a intamplat. Vb aia,, Nu crezi pana nu ti se intampla". Stiu ca toata treaba asta suna penibi si zici ca e inventata dar pnm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ție nu ti s-a părut și lucrurile astea chiar s au întâmplat în realitate (nu în visul tău) atunci cel mai probabil sunt niște duhuri care încercau sa va sperie. Eu asta zic. Superstiția cu cucuveaua nu e reala, de fapt, nicio superstiție nu e reala. Dumnezeu alege când sa mori, nu o cucuvea. În orice caz, nu știu ce însemnătate poate avea ceea ce ție ți s-a întâmplat, dar mai bine te rogi lui Dumnezeu sa alunge aceste duhuri și sa lase pace în casa voastră

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Este o simpla paralizie in somn.Practic esti prins intre cele doua lumi cea a viselor si cea de trezie. Poti misca cate ceva dar trebuie depus mult efort. Daca reusesti sa te ridici o sa ai experienta unui vis lucid.
Eu cand ma uitam in dreapta vedeam televizorul si chesrtiile din camera iar in stanga in loc de zid vedeam un lac, munti animale care alergau etc.
Entitatile ciudate au disparut cand am incetat sa le mai dau importanta, la fel si vocile, zgomotele.Cand apar ciudatenii le spun sa-si caute pe altul ca n-am chef de prostiile lor.Si dispar.

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Toate acestea îs de la diavol el vrea sa ne sperie sfințește casa roagă pe un preot și roagăte mai des și o să fie bine ai încredere în Dumnezeu el nu ar permite astea decât cu un scop decât poate vrea sa îți încerce credința dar nu crede in prostii de genu totul e de la diavol nu e real