| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, de fel sunt slab. Adica ma ingras foarte foarte greu. Am inceput sa trag de greutati acasa, flotari,etc. Problema este urmatoarea : as vrea un program ce exercitii, ce tip de mancare, cate zile pe saptamana deoarece nu se vad rezulatele. Nu vreau sa arat ca un culturist cu atatia muschiiwinking mediu asa.

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Cauta pe Youtube AngelFitness sau ASL, ori Radiu Antoniu. Au destule video-uri cu exercitii si programe + multe sfaturi. DU-te la sala, e mai greu acasa. Daca zici ca pui greu tesut adipos, nu te gandi ca vei pune usor masa musculara.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Mergi la o sala cat de cat ok sa te vada un instructor.
El o sa-ti spuna pe ce grupe sa insisti si pe ce nu, cum si cat.
Tot el o sa-ti recomande si un program.

| Filimon_Dacian_1998 a răspuns:

Eu zic sa mergi la sala ca acasa lenea e mare si daca nu vrei sa iei proteine pentru masa musculara mananca de exemplu carne de pui( piept) care contine multe proteine si bea fresh-uri cu proteine si vitamine si in permanenta sa incerci sa fii satul adica sa mananci de mai multe ori pe zi cel putin 5 mesewinking