| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Problema pe care o am e de cand ma stiu! De mic copil am avut probleme cu "ingrasat-ul". Nici nu mai stiu prin cate spitale am umblat, fiindca eram prea slab iar mama mea vroia sa ma ingras.Am luat tot felul de vitamine dar degeaba.De mancat, mananc orice si mananc bine adica nu putin.Am 17 ani jumatat si am doar 49 de kg...sunt alti baieti de 17 ani care am vazut ca su si 70 de kg.....De 2 saptamani am inceput sa fac acasa exercitii de fitness(sa ridic haltere. flotari, abdomene etc)...crezand ca o sa imi creasca pofta de mancare sau ceva de genul..Si tatal meu a fost slab cand era mic.dar dupa 20-25 de ani a inceput sa se ingrase si arata foarte bine la ani lui.Va rog sa ma ajutati..nu stiu ce sa mai fac ca sa ma ingras? Sa mai continui sa iau vitamine sau sa fac sport..sa ma duc la o sala de fitness? Sa ma duc la un medic? Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai fost la medic si ti-a zis ca esti ok, esti ok.
E mentalitate prosteasca de "la tara", sa zic asa, sa vrei ca un copil sa fie gras, pentru ca asta in mentalitatea lor inseamna ca mananca bine, sunt bogati... O mare prostie, e mult mai bine sa fii slab decat gras.
Si eu am fost slab cand eram mic, slab si inalt, si dupa 18-20 de ani iti revi, ba chiar pui burta... Stai linistit, daca asa e metabolismul tau mananca doar cat vrei si nu mai incerca.

| Laura78 a răspuns:

Mergi la un nutritionist, te-ar ajuta foarte mult.

| MireaRelu a răspuns:

N-ai nimic! Asa esti tu si esti bine! O sa te ingrasi dupa ce te insori.