| AlexSadik a întrebat:

Am 17 ani si am o pasiune fooarte mare pentru desen, am si talent, (daca vreti poze) in fine intrebarea este ce alte tehnici de desen cunoasteti in afara de cele de baza... ma refer ce combinatii ...de ex. Marker pe paspartou cu acuarele sau pix sau acrilice sau tot felul de stiluri interesante ORICE! (sau daca aveti poze interesante sau siteuri cu imagini super pentru desenat) dau funda si toate cele

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ca unul pasionat de desen, si cu talent, as vrea sa vad poze cu desenele tale. Si eu ti le-as arata pe ale mele.
Acuarelele si acrilicele stiu ca tin de pictura, nu de desen. Sau tu incluzi si pictura la desen? Eu am incercat ceva oarecum mai original - pictura pe pereti, fie cu lavabil, fie cu acrilice. Poti vedea unele lucrari pe site-ul http://www.picturadecorativapepereti.blogspot.com/. Si acum, pentru ca imi place sa lucrez mult cu lemnul, m-am gindit sa fac obiecte decorative din lemn, pe care desigur, sa le pictez. Insa tot desenul clasic (creion pe hirtie) ramine pasiunea mea cea mai mare.