| anonim_4396 a întrebat:

Salut

Am 17 ani și vreau să știu un lucru despre fete

Sunt clasa a11a
Și mereu când vorbesc cu fetele de la mine din clasa.ele nu țin un contact vizual cu mine cum am văzut la alte fete mai mari.

De exemplu când vorbesc cu ele și avem un contact vizual își iau brusc privirea și se uită în jos sau așa ceva...

Am văzut la foarte multe.mi se pare ciudat

Și nu doar fetele de la mine din clasa..in general am văzut asta la multe fete de varsta mea.

Care ar fi problema? Dece fac majoritatea așa când vorbesc cu ele?

Eu sunt foarte glumeț când vine vorba de conversații.și m-am gândit că poate fi și din cauza mea...
(Nu cred că sunt genul care sa alunge lumea..in general rad toți la glumele mele și suntem chill)

Mulțumesc, aștept răspunsuri.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil pentru ca se pierd in ochii tai frumosi si verziwinking
mai stiu pe unul care nu-si scoate ochelarii din acelasi motiv, cica se indragostesc femeile de el instant:
https://youtu.be/l9x5uKxvX4M?feature=shared&t=69

| J0B0MAT a răspuns:

Nimeni nu prea se uită fix în ochii unei persoane încontinuu când vorbește, mai muți puțin privirea, involuntar, nici nu e bine ca ochii să stea ficși prea mult timp.
Astea nu sunt chestii cu care să îți pierzi timpul analizându-le, sunt chestii firești, naturale.Îți faci prea multe idei din nimic.

| LisaJulie a răspuns:

Fetele când vorbesc cu băieții de obicei observa chestii pe care ceilalți nu le observa! Poate ele se uita la trăsăturile tale, la cum ești îmbrăcat și sunt impresionate

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Sunt mai timide, pe măsură ce se maturizează, fete devin mai încrezătoare.