| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani și îmi place foarte mult de o fata care nu ma place sau nu știu dacă ma place. Cand eram în clasa a 9 a în primul semestru și am văzut o pentru prima data m-am îndrăgostit pe loc de ea. Am făcut o prostie foarte mare (eram mic și prost - acum m-am schimbat ca îs mai mare). I-am trimis mesaje ca un disperat încercam sa ma combin cu ea dar nu o iesit-nu era interesata și eu nu mi-am dat seama și i-am scris 4 zile la rand mesaje fără ca ea sa dea seen. Când mi-o dat seen mi-o spus ca a o făcea intenționat, atunci mi-am dat seama ca ea nu ma place. Urmează clasa a 9 a semestrul 2 unde nici măcar nu se uita la mine și evita orice contact vizual sau activitate care s-ar putea sa ma includă. Era foarte închisă și eu la fel. Clasa a 10 a sem 1 și tensiunea continua pana când da virusul asta și se trece la online. Acum am început de vreo 4 sapt școala și s-o mai deschis un pic fata de mine(nu ma mai ignora și nu evita contactul vizual dar încă simt tensiunea și ea la fel). Nu vorbim. Sta mereu cu prietenele ei și mi-e rușine sa merg sa vb cu ea fiindcă știu ce rele pot fi fetele. Clasele a 9 a și a 10 a se poate spune ca eram foarte ciudat și nu știam sa vb cu fetele. Acuma a 11 a vad o schimbare la mine ca mai am curaj sa mai vorbesc și cu alte fete dar pe ea nu o pot uita. Înțeleg ca nu mai are cum sa ma placa. O vad în fiecare zi ca e în clasa cu mine și o fost un chin anii ăștia sa nu fac ceva greșit ca și asa ma crede un idiot. Cum fac sa o uit va rog sa ma ajutați.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cauta alta fata.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să o uiți nu o mai căuta, las-o în pace și caută-ți altă ocupație.

| OPersoana176 a răspuns (pentru Andreeush):

O sa încerc deși va fi greu ca suntem în aceeași clasa și n am cum sa n o vad.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-o naibii. Oricum e pe interes ca restul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am trecut prim acelasi **** ca tine la inceputul liceului! Am avut noroc ca intr-a zecea s-a mutat! Multumesc Doamne, ca tare stresat mai eram cand o vedeam!

| OPersoana176 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau și eu norocul tau