| AncaAA1603 a întrebat:

Salut! Am 18 ani
Am fost profesionala si in clasa a 10 m au lasat corigent. si nu m-am mai dus sa mi termin profesionala complet. iar acum vreau sa merg sa dau bacul. cum pot face? Ce ma sfatuiti

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"acum 8 minute | AncaAA1603 a întrebat:
Salut! Am 18 ani
Am fost profesionala si in clasa a 10 m au lasat corigent. si nu m-am mai dus sa mi termin profesionala complet. iar acum vreau sa merg sa dau bacul. cum pot face? Ce ma sfatuiti"

Ai consumat droguri sau esti beata?
Dupa cat de prost scrii, nu pare ca ai termiant nici scoala generala!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca tu ai fost profesională, nu profil tehnic(turism și altele), nu dai bacul!
Bacul îl dai doar la profilele tehnice și teoretice, in rest, la tine, trebuie sa termini cele 11 clase pentru a obține o clasificare in meseria pe care te-ai specializat anii ăștia de școală.
Daca vrei sa dai și bac, va trebui sa termini mai întâi profesionala și apoi să mergi la seral, îți alegi un profil (științe sociale, filologie etc) și dai bacul.
Daca nu vrei sa te complici, rămâi doar la calificarea pe care o să o primești de la școala profesională.
Bafta!