| AncaAA1603 a întrebat:

Am facut profesionala in loc de liceu. In clasa a 10a m au lasat corigenta si nu m-am mai dus sa termin. Acum m-am gandit si vreau sa merg sa mi dau bacul. ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci liceul, incepand cu cl. a IX-a, la forma cu frecventa la saral sau cu frecventa redusa, vei face 5 ani si dupa terminare vei putea sustine examenul de bacalaureat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inainte de bac trebuie sa termini liceul.
bineinteles ca te sfatuim sa faci asta.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sa mergi la un liceu si sa faci seral. Consta in 2-3 clase pe care trebuie sa le faci si la final dai si bac-ul. Si apoi daca te duce cat de cat mintea, poate urmezi si o facultate cine stie.