| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si sunt in ultimul an de la liceu, vreau sa imi strang bani pentru o masina buna si o casa..as dori sa plec din țară. unde pot strange bani si cam in cat timp pentru lucrurile mentionate mai sus?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa imi strang bani pentru o masina buna si o casa....cam in cat timp pentru lucrurile mentionate mai sus?"

dacă dai o lovitură la vreo bancă, mâine îi ai, dacă lucrezi onest, probabil o viață

| Eireann a răspuns:

Nici aici, in strainatate, nu e usor sa faci bani, mai ales necalificat. Ce stii sa faci pentru bani? Cat o sa castigi pe luna? Plus ca nu e ieftin nici sa locuiesti in strainatate, daca vrei conditii si viata OK, mai iesi in oras la o bere, la un concert, etc. Te trezesti ca de 10 ani tot pui bani deoparte si nu e suficient.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Nu e ușor, mai ales dacă nu ai o facultate.