| Alies a întrebat:

Salut, am 18 ani si sunt indecis, am de ales in a face permisul pentru categoria A2 sau sa imi achizitionez o motocicleta Yamaha YZF R-125cc, sunt genul de persoana care de fiecare data se gandeste si la viitor, daca aleg in a face categoria A2 pentru permis stiu ca beneficiez de cei 2 ani de experienta ca din urma sa pot face la varsta de 20 de ani categoria A. Pe de alta parte sunt foarte pasionat de motociclete si simt ca nu mai am rabdare, sper sa nu fie pe moment si tocmai de aceea astept ceva pareri. Dau Funda! As aprecia daca ati argumenta raspunsul vostru!

2 răspunsuri:
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Pentru vârsta de 18 ani, chiar dacă e o pasiune şi o dorinţă mersul pe motocicletă, îţi recomand să iei mai întâi permisul de categoria B, iar apoi să optezi pentru categoria A2.Probabil ai prieteni, prietenă, părinţi, rude pe care şi cu care vei dori să mergi în diverse locuri, iar pe motociletă va fi destul de greu să îi mulţumeşti pe tot. Spun că ar trebui să dai de permis pentru categoria B pentru început fiindcă este costisitor şi categoria A2 şi din punctul meu de vedere mai la îndemână e un permis categoria B decât un A2 pe care îl poţi lua în timp.
O zi bună şi sper să te mai gândeşti!

| Alies explică (pentru CiobotaruValentin):

Am deja B-ul. Hai să nu ne abatem de la subiect, am specificat clar care sunt deciziile mele disponibile.