| Irina729172 a întrebat:

Am 19 ani si tot simt o atractie fata de bfful meu care ii fata. Mereu mi-a fost frica sa-i zic pentru ca ea judeca persoanele de genul. Am un iubit de 8 luni, dar treaba proasta ii ca in tot timpul in care am fost cu el mi-am dat seama ca imi plac fetele si nu stiu ce tot sa fac. Mai imi e frica ca pierd prietenia cu el ca il consider ca un frate si ca nu o sa gasesc o fata care ii plac alte fete.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Lui poți să-i spui ce te frământă. Poate chiar și ei, dar mai întâi ar trebui să te asiguri că nu e homofobă doar „de ochii lumii". Pentru că mulți își ascund pornirile homoerotice (sau bisexuale) prin denigrarea publică a homosexualității. În fapt, ei (ele) fiind de fapt atrași de același sex.
Cum ți-o fi bafta...

| Lion56 a răspuns:

Nu e cazul sa-l minti pe iubitul tau si sa-ti bati joc de el. Ori il iubesti, ori fii sincera, spune-i ca nu-l iubesti si poate ramaneti prieteni. Cat despre faza cu "atractia", trateaza-te happy.

| Irina729172 explică (pentru Lion56):

laughing) o sa ma tratez. Csz

| Lion56 a răspuns (pentru Irina729172):

Cel putin asa ar trebui... happy