| Mitrecelmare a întrebat:

Am acnee si urmez un tratament cu pastile si creme pentru asta. Dar am o intrebare : daca fac laba odata la 3/4 zile are ceva? adica influenteaza cu ceva aparitia cosurilor? (mentionez ca doctora mi-a spus sa nu fac copii dar ma gandesc ca se refera sa nu fac pentru ca iau antibiotic si sa nu transmit la copil ceva, dar am doar 16 ani si nu se pune problema de vreun copil )

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-a spus tie doctorita asa ceva? Ori ea a facut misto de tine, ori tu faci misto acum de noi.Masturbarea(labarule!)nu are legatura cu acneea.De ce nu ai intrebat-o pe doctorita? Crezi ca laba este un mod de viata? Parca a-ti trai doar 20 de ani, copiii din ziua de azi. Vreti sex inainte sa invatati sa scrieti si sa cititi.Penibil!

| lpavel a răspuns:

Se spune : masturbez NU laba ca te vei chema Labar! big grin
Apoi cosurile apar la varsta ta... se spune ca e din lipsa de sex DAR sunt numai vorbe, n-are nici o treaba sexul cu cosurile!

| Lothar a răspuns:

Daca vrei sa scapi de acnee apuca-te de alergat..probabil e adevarata chestia cu relatiile sexuale cum ca o sa-ti treaca si acneea e pe baza de hormoni.
Si nu te mai masturba (asta n-are treaba cu cosurile)