| Lolgame a întrebat:

Am aproape 15 ani 55 de kilograme și 1.70 in inaltime.As vrea să mă apuc de sală da nu in genul sa ridic greutăți de 30 de kile, mă refer la ceva așa mai ușor gen 10 kile.Stiu că nu e prea ok sa te apuci de acum doar că aș vrea macar sa îmi refac mușchii (am făcut 5 ani de judo, deci antrenament am)doar că mușchii sunt cam lăsați din cauza că nu am mai făcut de 3 ani antrenamente, ce am mai ridicat eu niste gantere de 10 kile de vreo 3 săptămâni.Multi prieteni merg deci de-aia vreau și eu.Un program de sală dacă s-ar putea și dacă sunteți din Brașov, o sală calumea unde de pot face exerciții in liniste.Ma gândeam la grand fitness abonamentul de elev pe o luna e 130 și pot merge in fiecare zi.ma gândeam ceva gen o oră pe zi.
Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Https://stronglifts.com/5x5/

cel mai bun program pentru incepatori. bafta.

| Lolgame explică (pentru peperonies):

Mersi șefaneee, apreciez

2 răspunsuri:
| Andrei122001 a răspuns:

Sala nu consta doar in greutati si gantere....ai si banda dr alergat ai si aparate pentru spate si maini.....nu ar fi o problema sa te apuci la varsta asta.