| secret98 a întrebat:

Salut,am asa o intrebare la voi: Daca ati trai viata unui stramos pe a cui ati alege-o? am nevoie de argumente bune pentru ca stau si eu cu intrebarea asta si sincer nu stiu ce sa-mi raspund singura mie...dau fundita....merci

1 răspuns:
| albertodelrio211111 a răspuns:

Mai eu l-as alege pe cel din perioada Iluminismului deoarece atunci s-au invenat cu adevarat:legile, libertatea, egalitatea si nimeni nu pupa in dos conducerea pentru ca pur si simplu ajunsesera acolo desi erau niste incompetenti cu decoratii militare ba chiar populatia conlucra la supravegherea conducerii cu autoritatile.Azi totul e umbrit de prejudecati si de insulte aduse la adresa valorilor. Daca ai auzit vreodata despre primul monarh decapitat ai sa-ti dai seama ca descriu chiar realitatea trecutului. FUNDAA?