| clau25 a întrebat:

Stiu ca s-a mai pus intrebare asta de foarte multe ori, dar poate v-ati schimbat parerile. deci : ce ati alege intre oriflame si avon? unde sunt cele mai bune produse (de calitate)? astept raspunsuri cu argumente concrete. multumesc, vot toata lumea.

11 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @clau25! Sinceră să fiu nu aș alege produsele promovate de nici una dintre ele și cu asta am spus totul.
O zi cu zâmbet să ai!

| AdeNoid a răspuns:

Oriflame.
La Avon produsele par wow ce minunatie.dar sunt o porcarie(majoritatea) si costa destul de mult.Comand produse Avon de 4 luni si nu sunt multumita...
De la Oriflame comanda mama si chiar sunt super ok.sunt scumpute(unele) dar merita.la Avon mai mult reclama face baniilaughing

| blackwidow a răspuns:

Dintre cele doua, oriflame. Avon era o firma de calitate cand produsele se fabraicau in Anglia, insa acum sunt fabricate in Polonia(cele mai multe dintre ele) Macar cele de la oriflame sunt facute in continuare in Suedia, asa cum au fost intotdeauna. Cele mai de calitate produse care exista la noi in tara, sunt cele de la Amway, insa iti trebuie un reprezentant cu card pentru a cumpara. Sunt intr-adevar foarte scumpe, insa sunt extrem de concentrate. Numai bine

| don345ro a răspuns (pentru blackwidow):

Vand cod magazin AMWAY 7182757 contra puncte
www.market.weebly.com
Recomanda mai departe daca se poate.Multumesc
www.amway.ro si folositi codul ca sa cumparati cu pret de inscris

| madutza2468 a răspuns:

Pentru rimeluri,farduri si alte cosmetice pentru ten,parfumuri, prefer avon, dar pentru creme de corp sau creme in general prefer oriflame...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una imi fac comanda de produse de pe un catalog din franta sunt fff bune chiar daca sunt un pic mai scumpe, iar parfumurile persista foarte mult, dar dintre oriflame si avon prefer avon doarece imi place mai mult.

| xDianne a răspuns:

Sunt bune amandoua. tongue
Stiu din experienta.

| Roxyuy a răspuns:

Avon

| lakrymotsa a răspuns:

Avon.Pt ca mi-am luat o data un fond de ten de la oriflame si cand ma dadeam pe fata se face asa de naspa pe fata, se facea cumva lipicios.Si e si cam scump la oriflame!

| lavvybubu a răspuns:

Oriflame deoarece simai bune la calitate si pretul mai convenabil:-p

| SupradozaDeCiocolata a răspuns:

De la Avon imi plac parfumurile, lacurile de unghii, fondul de ten calmant, rimelurile, produsele pentru machiaj, iar de la Oriflame imi plac doar cremele de corp (Giordani White, Volare).