| RawGrey a întrebat:

Salut am cam 2-3 caini la bloc si imi este foarte frica de ei sunt destul de mari... dar slabi si latră la toata lumea
am un aparat cu ultrasunete la inceput fugeau dar acum nu mai fug doar ciulesc urechile. Cum as putea sa imi inving frica cand sunt cu cineva nu mai imi este frica dar cand sunt singură pur si simplu intepenesc cand latră la mine. Va rog incurajati-ma ziceti-mi niste tehnici de aparare in ultima clipa. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Nu te mai uita la ei asa atent, pur si simplu incearca sa-i eviti, sa nu te gandesti ca sunt acolo. Cainii iti simt frica si cu cat incerci sa te feresti, cu atat te vor latra mai mult. Ocoleste blocul pe partea in care nu sunt cainii, si intra in bloc pe acolo. Se pare ca multi oameni au frica asta de cainii vagabonzi, a fost numita chiar "fobie"; poti merge sa discuti si cu un psiholog despre frica asta, poate va reusii sa te mobilizeze, sa te ajute. Bafta!

1 răspuns:
| bytzy09 a răspuns:

Arunca cu pietre in ei alta sansa nu este...