| Fedaskyn a întrebat:

Salut, am de facut si eu un cadou unui prieten de secret santa si as vrea ceva sugestii. Nu vreau nimic serios ci ceva amuzant, dar pe care n-o sa-l arunce imediat dupa ziua lui sau sa-l puna undeva si sa uite de el.
Eu m-am gandit sa-i iau 2 cadouri intr-unul sa zic asa... (ceva amuzant cum ar fi o suzeta sau nu stiu eu ce si ceva util, dar la partea de chestii utile nu prea am idei).

Voi ce parere aveti? Nu trebuie neaparat link de la lucrurile pe care mi le sugerati ci pur si simplu niste idei. Mersi

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este jenant sa-i dai cuiva o suzeta, este ca si cum l-ai face prea mic pentru nasul tau, sau prea idiot.
Incearca sa-ti tratezi colegii si prietenii cu mai mult respect, daca te astepti sa fii respectat la randul tau.

Cumpara-i ceva simplu dar de bun gust: o bartara moderna, se poarta acum la baieti. Uite ceva cu snururi si metal, ca sa te inspiri, fiind perfect pentru 16-17 ani:

https://www.aliexpress.com/......00097.html

| Fedaskyn explică (pentru Violleta2022):

1. Multumesc pentru raspuns si pentru opinia sincera
2. Eu nu astept respect de la nimeni si il ofer doar persoanelor mai in varsta ca mine sau care au facut ceva memorabil
3. Eu nu am inca 20+ pentru a-mi respecta prietenii, iar nici ei nu trebuie sa ma respecte. Un prieten nu este un om care te respecta ci, la varsta mea, un prieten este o persoană care-ti e alaturi cand ai vreo problema (fie ele si cele mai mici caci momentan nu am probleme adevarate), o persoana cu care razi si de care poti sa razi. Pentru mine un prieten nu este un om caruia ar trebui sa-i arat respectul deoarece el stie deja ca am respect pentru el.
4. Suzeta a fost un exemplu si nu a fost nici decum o batjocora la adresa lui. Nu spun ca tu ai face parte din aceasta categorie, dar in zilele noastre oamenii judeca si asta strica... judeca prea repede fara sa gandeasca un timp inainte de a o face. Eu prin suzeta sugerez cea mai frumoasa varsta: varsta in care nu-ti pasa de nimeni, dar iti pasa de toti in acelasi timp; nu-ti pasa de nimic, dar iti pasa de toate in acelasi timp caci desi un bebelus (in opinia mea) nu acorda importanta speciala unui anumit lucru (sau de fapt nu constientizeaza ca o face) el este atent asupra ei si il studiaza, la fel si cu persoanele.
6. Prin suzeta am vrut sa sugerez un lucru infantil, neobistuit pe care nu i l-ai face cadou altcuiva decat unui prieten, cadou de care nu mi-ar pasa daca-l arunca sau nu dupa atata timp cat radem si ne formam niste amintiri frumoase pe care le vom tine ascunse intr-un colt al mintii numit "anii de liceu" si pe care nu le vom uita nici inainte sa murim.
7. Iti multumesc foarte mult ca ai acordat timp acestei intrebari si sa citesti ce am scris eu mai sus si iti multumesc pentru sugestia foarte frumoasa, dar din pacate acest prieten al meu nu poarta bratari, inele, lanturi etc. Daca mai ai vreo alta sugestie o accept cu bucurie.

Iti doresc o seara/zi minunata si iti multumesc inca o data pentru timpul pe care mi l-ai acordat. Multumesc