| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am deja 15 ani și am o problema legată de iubirea acesta adolescentina. Sa va povestesc, am cunoscut un băiat prin intermediul internetului și am început a comunica după părerea mea e cam urit dar toți spun că e ok si m-am văzut cu el în realitatea de citeva ori am început un fel să mă întâlnesc cu el dar mă întâlnesc doar din faptul că sa am statutul ca ma întâlnesc, îl folosesc intrun fel, nu simt nimic pentru el, absolut nimic ma tem doar dacă întrerup cu el relațiile acestea no să mai am parte de iubit mult timp fiindcă nu sunt persoana care se întâlnește în fiecare lună. Cum am spus el este intrun fel primul meu iubit, dar nu ne întâlnim cu adevărat, adevărat e foarte complicat. Vroiam sa intru relatile fiindcă sufar ca mi-am făcut impresii proaste despre prima iubire si ca nu-mi place de el, su azi am auzit că acolo unde el învață se spune că este un egoist si ca nu e prea plăcut de lume. Eu nu stiu ce simt. sunt confuza.mă tem că dacă mă uit la părerile celorlalți dar nici mie nu-mi place de el, după această nu o să mă mai întâlnesc mult vreme si o sa sufăr iar din lipsa de atenție. Nu vreu să mă atingă, iar să mă sărute în mintea mea e categoric nu, nu stiu ce sa fac, eu am vrut doar un statut iar acum m-am ales cu atitea probleme pe suflet. Mă cheamă mereu afară și nu vreau să ies cu el, fetele îmi spun că sunt proasta si trebuie sa ma întâlnesc dar eu...(. Cum credeți cum sa procedez, iar dacă credeți că trebuie să întrerup relațiile cum sa o fac? el o să sufere mult, iar eu tot după ce nu o să găsesc alte variante de băieți. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te desparti de el, spunandu-i frumos. Nu trebuie sa urli, sa il injuri (cum fac cativa care nu vor sa mai tina legatura deloc, daca NU vrei TU sa tii legatura cu el, ii spui frumos si asta), vorbesti normal.Sa zicem ca il mai tii inca un an cu tine, si? Unde ajungi? Tot in situatia asta. Nu e vina ta ca nu-ti place de el, asa esti tu, ai alte gusturi, dar ai vina pentru ca ii creezi niste iluzii idioate despre relatia aia si ca tu asculti de parerea altora. Dragostea nu e cu sila, ori accepti persoana de langa tine cu toate rahaturile ei, ori nu. Mai bine sufera baiatul de pe acum, decat sa sufere dupa un an- doi ani de "relatie". Habar nu ai cat de rau o sa il doara atunci. Nu mai fii atat de confuza, ia-ti propriile decizii, nu conteaza daca e o decizie proasta sau nu, e a TA, oricum in ambele situatii vei avea parte cat de cat de suferinta, dar asta e, mergi mai departe. La cum l-ai descris, iti este foarte scarba de el, nu are rost, nici macar din mila sa fii cu el. A da, sa inteleg ca fetele alea iti dicteaza cum ar trebui sa fie viata ta, asa-i? big grin Trist, atunci... Eu le inteleg intr-un fel ca vor ca tu sa experimentezi, dar e doar la alegerea ta, nu a lor. Ai doar 15 ani, esti doar o adolescenta, nu te duci la maritat, nu-ti mai face probleme si gaseste-ti un baiat cand simti TU nevoia si sa fie neaparat pe placul tau, mai ales fizic pentru tine. De preferat ar fi sa il gasesti in viata reala, nu pe net, pentu ca nu stii de cine dai (un exemplu bun e chiar ce ai povestit ). Sa-ti doresti atentie, sa iti doresti iubit doar de dragul ca il ai, e atat de normal la varsta ta, dar pe parcurs o sa-ti dai seama ca sunt doar niste porcarii. Sper ca ai inteles romanul pe care ti l-am scris, daca nici asta nu te ajuta cat de cat, intreaba alte persoane din viata reala, parintii ar fi un exemplu destul de bun, sau o verisoara de a ta, sau o persoana mai in varsta ce stiu eu. Bafta!

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Penibilă, agramată şi diabolică.
Uhhuu, avem o câştigătoareee.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Castigatoare la loto laughing) Uhhuuuuu ^_^

| WaterDrop a răspuns:

Serios? Mai nou trebuie sa minti ca ai prieten ca sa ai un statut in societate? Amuzanta treaba si in acelasi timp inspaimantator ce fac copii la scoala in ziua de azi.

Ok cat despre aceasta dilema cu care te confrunti, spune`i adevarul si termina cu asta.Nu ai mentionat de ce nu vei fi capabila sa gasesti "alte variante de baieti", ai cumva 3 maini? Daca nu, cu siguranta vei gasi pe cineva care sa te placa si sa il placi si tu si culmea poti face asta si cu 3 maini.