| maryus15 a întrebat:

Salut.am dezactivat un facebook si acolo mi s. a zis ca se sterge tot din el. dar daca caut dupa alt facebook numele primului facebook imi arata fotografia de profil, deci nu ar trebui sa arate nimic daca au zis ca au sters tot din el.am schimbat si poza de profil dar nimic, tot asa imi apare. ce sa fac sa nu se mai vada poza?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Este diferenta intre DEZACTIVARE si STERGERE!

FACEBOOK _ DEZACTIVARE CONT -
Informatii importante privind dezactivarea contului :
datele personale nu sunt sterse
profilul este salvat pentru o eventuala reactivare
utilizatorul devine invizibil pentru ceilalti utilizatori
Facebook salveaza profilul, astfel încât în momentul în care decizi sa revii, toate vor fi la locul lor ( imagini, prieteni, aplicatii etc.)

STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine! (trebuie sa il stergi daca vrei sa nu se mai vada nimic)