| GabrielZaharia a întrebat:

Salut.
Am dori o parere in legatura cu proteinele pentru sala. Vreau sa ma apuc din nou de sala, mentionez ca am mai facut.
Ceva pareri?

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Suplimente. Incepatorii cred ca pot lua proteine in loc de o masa. Nope, le iei in plus fata de minim 3 mese pe zi.
Eu de obicei luam whey gold sau casein, whey imediat dupa sala o cupa + 5 g creatina si casein inainte de somn pentru ca se elibereaza lent pe timp de noapte.
Te vor ajuta sa-ti atingi golul mai repede si mai bine, e normal sa-ti scada putin masa dupa ce nu mai iei.
Nu crede ca fac miracole totusi, manaca minim 3 mese pe zi, dormi 8 ore si trage bine la sala.