| Smile4free a întrebat:

am doua probleme care as vrea sa...pur si simplu sa imi dati sfaturi pentru ele.
Prima problema:
Am avut o prietena care era foarte sincera cu mine si intr-o zi am intrebat-o cum de ea poate visa ceea ce vrea ea. Si mi-a raspuns ca cu o ora inainte de culcare se plimba prin camera si se gandeste la visul care vrea sa il aiba. Si mie mi-a mers cat de cat straight face
Stiti voi alte remedii de a putea visa ce vrem?

A doua problema:
Prietena mea se uita la un serial si mi l-a sugerat si mie. Am fost super incantata de serial. M-am atasat asa tare de el de parca as fi fost un personaj de acolo.De parca as fi trait in serial si toti m-ar fi cunoscut.Am inceput deja sa le imprumut din gesturi si mimica personajelor asa fara sa vreau....ma uit in fiecare zi la el si de aceeea.Nu pirerd niciun episod.
Bun aici am doua probleme :
1.Acusa se termina serialul sezonul 1. Si parca simt ca pierd ceva din mine sad Oricum incepe sezonul 2 si o sa imi fie mai bine
2. Personul meu preferat e cel principal desigur. Si toti prietenii mi-au spus ca seman cu el(adica cu ea ca e fata). Dar in curand mama vrea sa ma tunda bob frantuzeste si mie nu imi place dar a zis ca asa e mai bine si aasa a si ramas faza e cca nu stiu dar nu o sa mai seman cu personajul ala (dar mai tare ma doare ca am parul lung si nu vreau sa il am scurt... exista mii de motive )
Ce sa fac? sad
Va rog atunci cand raspundeti folositi 1 roman pentru prima problema, 2 roman(faceti-l din doi de i mare : II) pentru a doua problema, si la 2 roman puneti 2 puncte si 1 arab si 2 arab(CA SA NU NE INCURCAM )

mULTUMESC SI ASTEPT CU NERABDARE parerile voastre

8 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

I.Nu cunosc alte remedi de a visa cea ce vrem de obicei eu visez cea ce am facut in ziua respectiva sau ceva care are legatura. II. Spune-i mamei tale ca nu vrei sa te tunzi pentru ca iti place parul tau asa cum este in preent si ca t-ar parea rau de el (la mine e invers eu vreau sa ma tund si mama spune ca ii pare rau de parul meu lung si bogat)

| Smile4free explică (pentru maria999):

Multumesc! M-ai ajutat mult si mersi ai fost singura care a folosit cererea mea cu cifrele :X

| maria999 a răspuns (pentru Smile4free):

Nu ai pentru ce!

| Axys a răspuns:

Sal
1. sa zicem daca te gandesti la acea persoana o visezi cu sigurata happy... daca cu o iubesti o visezi tongue... dar uneori chestia cu visatul cum vrei tu poate interpreta asta se intampla te poate minti in unele cazuri ca uneori de vrem sa visam nu putem pentru ca creierul lucreaza diferit cu ce ne dorim noi dar daca o iubesti si te gandesti la acea persoana si o doresti o visezi cu sigurata tongue

PArerea mea!

2 e bine ca incerci ceva noi dar ai grija ce interpretezi din acele seriale ca s-ar putea ca unele gesturi sa nu-i placa tongue

Bn PAREREA mea tongue!

1~~~~ hmmm! o sa-ti treaca de ce nu faci cum iti dicteaza inima dc trebuie sa copi dupa seriale ia incerca sa faci cum cere inima comporate cum sti tu cai bine decats a copii dupa seriale... ca nu-i bine

2! Vorbeste cu mama ta rogo si spune-i ca nu vrei sa te tunzi si gata spune-i ca asa iti place sa ai parul happy ..si gata
spune-i nu vrei sa faci nici o schmbare happy

Dar atat spun ai grija ce copi dn seriale happy ca lu tutror le va place gesturile e bine ca si pritenei tale i place dar poate in unele faze din seriale daca le ei pe ale negative s-ar putea sa nu-i placa tongue ai grija

Sper ca team putut ajuta cmva tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prima problema habar nu am.
A doua:
1: Se termina sezonul 1 incepe 2 nu-i problema, fii rabdatoare.
2. Spune-i ca nu vrei sa te tunzi mai ales ca esti fata ar nu o sa ai probleme ca ai parul mare asa cum am eu.

| adry2001 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, asa fac si eu inainte de culcare si merge destul de bine.
A doua problema nu stiu, dar sunt curioasa serialul este cumva Violetta pentru ca si eu sunt o mare mare fana! Spune-mi daca e sau nu Violetta!

| Alina_Alinutza_1968 a răspuns:

Pt. prima problema : eu stau in pat, ascult muzica si ma gandesc exact la ce vreau sa visez... ma gandesc la fiecare detaliuwinking sper sa-ti mearga si tie
pentru problema 2 : si eu am parul lung si mama vrea sa ma tund dar eu nu vreau, asa ca i-am spus tt motivele pentru care nu vreau sa ma tund.

| Smile4free explică (pentru Alina_Alinutza_1968):

Multumesc m-ai ajutat foarte mult :*Si pana la urma te-ai mai tuns?