| Cockoo a întrebat:

Buna Ziua, am 15 ani, sunt virgin si am 2 probleme. Prima problema este ca la atingerea capului penisului ma ustura foarte tare, nu pot tine mana mai mult de 2 secunde pe gland chiar daca este in erectie chiar daca nu este, chiar daca este uscat chiar daca este umed. A doua problema este ca nu pot sa-mi decalotez penisul decat pana la jumatatea glandului. daca trec de jumatate simt ca ma strange tare si nu vreau sa trag tare sa risc cine stie ce se poate intampla. Nu stiu ce sa ma fac, vreau sa-mi incep viata sexuala, insa mi-e rusine sa le spun parintilor problemele mele. Va rog astept un raspuns urgent am o prietena care vrea sa o facem iar eu am gasit tot felul de scuze.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa nu te superi pe mine, dar la 15 ani abia ti s-a uscat bine cerneala pe buletin si tu vrei sa faci sex. Daca si prietena ta e cam de varsta ta... nu are rost sa ne mai miram de ce atatea fete raman gravide in liceu si isi distrug viata. Mai stai cuminte macar un an doi ca nu patesti nimic.
In legatura cu problema de sanatate du-te la un urulog, dermatolog, medic de familie. Poate ai luat ceva de la o piscina, o ciuperca ceva sau te-ai iritat de la gel de dus, sapun etc nu e ceva iesit din comun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tu nu ai ce sa-ti incepi viata sexuala, esti inca prea mic pentru o viata sexuala.
Mai asteapta pana la 18 ani sa faci sex, ai timp!
Altii asteapta pana la 40 si tu nu mai ai rabdare, sa fim seriosi.
Si mergi la medic sa-ti rezolvi problema.
Te pup!

| Oryon a răspuns:

Probabil că nu ești obișnuit cu decalotarea și atingerea capului și de asta simți un discomfort la început. Asta cu siguranță nu înseamnă că este ceva anormal, ci perfect normal. Dacă tragi tare nu riști să se întâmple nimic decât poate să se rupă „ața" (în termen popular) deși ea nu se rupe prea ușor (uneori nici după contactul sexual). Dacă te deranjează așa tare poți face o operație de circumcizie, dar nu are sens. Sunt lucruri naturale cele care ți se întâmplă ție și prin exercițiu nu o să mai simți nici acel disconfort. happy

Toate cele bune,
C.

| MaDa1MaDuTzA123 a răspuns:

Buna! eu cred ca nu e ceva grav! am avut un prieten exact ca tine, tot la fel il durea, dar dupa ce sa dezvirginat ia trecut tot, la inceput te doare si dupa ce te dezvirginezi ai sa vezi ca nu o sa mai simti nimic! Decat bine tongue