| Anonim420420 a întrebat:

Am evitat mereu orice relatie cu o fata gandidu-ma doar la faptul ca intr-un final o sa trebuiască sa o aduc acasa. De curand mi-am facut o prietena pe care pur si simplu o iubesc foarte mult, ma face sa ma simt iubit si important. Ma tot gandesc la momentul cand o sa o aduc acasa la parintii mei, casa mea nu este cea mai luxoasa dar nici coliba. Are si vreo 2 camere care sunt in constructii si e totul harababura. Nu cred ca o sa o intereseze prea mult chestia asta. Dar ce as putea face sa scap de acest blocaj?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Casa mea este castelul meu, proverb englezesc. Dta și cu casa sunteți una, dar nu la acelaș nivel. aceeași valoare. Astfel, dacă ea o să intepreteze asta greșit, înseamnă că alegerea ta nu este bună. oricât de mult ții tu la ea. Așa că să o inviți cât de repede, ca să știi pe unde te afli cu relația.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu trebuie sa te stresezi, cum spune Andden98. Ea te iubeste pe tine si tu pe ea, nu are relevanta cum arata casa. Mai ales ca este in constructie si nici nu este a ta. Unde se construieste este si harababura, cum zici tu. Ea trebuie sa te iubeasca pentru cine esti. Doar daca este materialista si dupa asa ceva tinde, atunci va avea ceva obiectiuni, dar si tu trebuie sa ai: sa-i dai papucii.
Capul sus si gandeste pozitiv: si la altii sunt situatii asemanatoare. Si o sa vezi ca dracu' nu este atat de negru pe cat pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca dacă te iubește cu adevărat nu va pune prea mult preț pe felul în care arată casa. Pur si simplu nu te mai stresa. Relaxează-te.

| AlexValentinn a răspuns:

Du-o la hotel frate sau in padure daca acasa nu vrei.