| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am fost la aparate cu un prieten de 2 ori asa la gluma.Am fost odata la o ora si am fost odata azi.El baga mereu si am bagat odata.El pierde cam 1 milion pe zi baga de mult timp.Bun si am bagat si eu odata 10 lei am scos 30 si m-am oprit si azi am bagat 10 lei si m-am oprit nu sunt dependent nu ma simt, regret ce facut am fost si la Biserica dupa ce am fost prima oara si am zis ca nu bag si am bagat azi asa la plezneala fara sa-mi para rau, toti imi ziceau sa bag si nu am mai bagat, credeti ca ma iarta Dumnezeu? Nu sunt dependent realizez ca sunt facute sa nu castigi si nu te imbogatesti.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daaa, cu siguranta o sa te ierte Dumnezeu daca nu vei continua sa joci.

| HadesSs a răspuns:

E cea mai grea boala, nu te lasa dus de val nu ai nimic de castigat

| aimullah123 a răspuns:

Daca tot ai adus vorba de Dumnezeu iti explic din puctul asta de vedere.
Deci, cand omul face pacate, Dumnezeu nu ii face rau omului pentru ca a facut asta. Dumnezeu vrea doar sa nu mai facem in continuare.
Sfantul Vasile cel Mare zicea intr-o rugaciune "Iti multumesc Doamne ca nu voiesti moartea pacatosului, ci sa se intoarca si sa fie viu"
E bine sa stai departe de jocurile de noroc indiferent de ce ti-ar zice altii, pentru ca iti distrug viata foarte repede si foarte usor.
Poti ajunge sa iti vinzi casa, sa bati oameni pe drum ca sa le furi banii doar ca sa bagi la aparate si nu e ok.
E fain ca mergi la Biserica, e un loc unde te simti mai relaxat, ai o bucurie interioara cand mergi acolo, nu? big grin
Si eu mergeam cand eram mai mic doar ca m-am puturosit tare si nu am mai mers sad
Ar fi fain sa mai merg big grin

| Ionutz2010 a răspuns (pentru aimullah123):

Crezi ca ca fi bine? Oricum nu ma joc ca stiu ca s facaturi am bagat asa 10 lei.