| YamahaR125 a întrebat:

Salut,am fost la o grămadă de farmacii astăzi și am aflat că antibioticul Zineryt pentru coșuri nu se mai fabrică. există vreun alt înlocuitor câtuși de cât bunicel? Am super multe coșuri și m-am săturat de ele..cu Zineryt treceau...

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Benzac clean 5% gel, si crema si sapun intr-un tub. Eu am avut acnee pe fata pe spate oribil, pur si simplu pe spate imi explodau noapte cosurile umpleam cearceaful de sange... Acum au trecut 4-5 luni. de o luna doua nu mai am absolut nimic pe frunte sau spate,
Continui sa evit sampoanele precum Dove si Nivea pe care le foloseam pentru ca am inteles ca ajuta la inmultirea cosurilor folosesc un sapom :pure active:din farmacie de la garnier si e FOARTE bun.
Daca nu iti permiti acel sapun cu crema... Schimba samponurile pe care le folosesti, ceva cat mai natural. Ce am luat eu de la garnier pentru cosuri si pentru puncte negre isi fac treaba foarte bine.
Am platit 7€ pentru fiecare. Adica doua, 14€.
Insa in cazul meu a fost acnee, daca nu ai acnee probabil va fi de ajuns sa folosesti samponul corect pentru pielea ta cum a fost in cazul meu "piele grasa" (sunt super slaba, insa secret foarte mult "sebum")
Dar CEL MAI BINE daca ai posibilitatea viziteaza un dermatolog. El iti va spune cel mai bine, eu vorbesc din experienta nu am cunostinte in acest domeniu

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ai multe coșuri trebuie să mergi la dermatolog și să-ți formezi o rutină de îngrijire a tenului (Grupul the ordinary pe Facebook) doar o cremă n-o să-ți rezolve problema.

| svenhassel13 a răspuns:

Nu este niciunul la fel de bun