| Pres a întrebat:

Salut, am fost plecat din țara 3 luni, sunt clasa aX-a pe tot parcursul am acumulat undeva la 400 absențe, cu scutire medicala s-ar putea motiva?(sunt pe profesionala). Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ami sugerati oamenilor sa dea spaga, ca de aia se ajunge sa faca unii puscarie si altii sa iti ia painea de la gura si apoi urli ca nu ai de nici unele.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu cred ca iti da nimeni scutire cu atat de mult timp in urma.

| Pres explică (pentru Aasdfghj):

Dar daca as-i face rost s-ar putea motiva?

| Aasdfghj a răspuns (pentru Pres):

Trebuie sa intrebi profesorul. Personal mi se par foarte multe si nu vad de ce ai putea sa treci atat de usor de aceasta problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici o scutire nu-ti poate motiva absentele.
In acest caz ramai repetent 1 an.

| Pres explică (pentru Violleta2022):

Stiam ca scutirea medicala poate motiva orice absența, acum cu 5 module, eu am lipsit 2 module si daca asi merge 3 module si sa iau note bune ar trebui sa pot trece clasa, daca sar rezolva absențele

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pres):

Scutirea medicala NU se da retroactiv si in nici un caz nu risca vreun medic puscarie sa-ti dea tie adeverinta pentru 400 de ore.
Daca erai operat si internat in spital puteai primi scutire medicala pe zilele acelea si eventual inca 5-7 acasa, dar 400de ore este imposibil sa le motiveze cineva in special retroactiv (din urma).

| TudorRebecca18 a răspuns:

Dacă ai plecat din țară, ai vorbit cu Directoarea/Directorul liceului? Sau ai plecat așa, fără să anunți și să explici situația? Dacă vorbeai și explica-i situația actuală, Directorul/Directoarea putea avea grijă și să vorbească cu profesorii să nu-ți pună absențe.La un număr de absențe, ți se scade nota la purtare.Așa că, practic, ai rămas.Mi se pare imposibil să ți se poată motiva 400 de absențe.

| LMichaell0308 a răspuns:

Salut, cu 300 euro faci rost de scutire am un coleg care a lipsit si a rezolvat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LMichaell0308):

Nu ami sugerati oamenilor sa dea spaga, ca de aia se ajunge sa faca unii puscarie si altii sa iti ia painea de la gura si apoi urli ca nu ai de nici unele.