| kirida a întrebat:

Hei, deci eu sunt intr-un liceu naspa (in clasa 10) si am tot chiulit in zilele mai grele si acum mi s-au adunat destul de multe absente. Cum as putea motiva o parte dintre ele daca doctorul de familie nu-mi da scutire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) asta îmi aduce aminte de mine, dar eu chiuleam cu cap, adica făceam scutirea dinainte sa chiulesc. Cauta pe cineva (SIGUR CINEVA ÎN ȘCOALĂ SE OCUPA CU ASTA) care face scutiri false, eu mi le făceam singura, nu e greu deloc. Ai nevoie de o imprimanta, de un scaner și de o scutire de la medic. Scanezi scutirea și apoi o completezi tu. Nu am avut probleme niciodată, nu am fost prinsa și as face la fel dacă as fi iar la liceu. Cel mai bine e sa nu știe nimeni despre asta, ca sa nu te aibă nimeni la mana cu nimic. Bafta!

| kirida explică (pentru anonim_4396):

O sa intreb unii colegi. Am mai facut si eu asta dar acum nu stiu daca am de unde sa fac rost de scutire goalalaughing oricum multumesssc

| anonim_4396 a răspuns (pentru kirida):

Nu goala și nu cumpărată de la nimeni. Iei una de la medic pe o singura zi, o scanezi și ștergi scrisul doctorului, o scoți și scrii cu scrisul tau, bine, modificat. Nu e bine sa întrebi prea multa lume și nici sa cumperi ca după se aduna și își pot da seama profii intre ei ca ceva nu e ok.

| kirida explică (pentru anonim_4396):

Okay, thankss

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La asta trebuia sa te gandesti inainte de a face multe absente. Nu mai poti sa le motivezi.

| justanotheruser99 a răspuns:

Părinții ar putea sa îți scrie o motivare pe maxim 3 zile.

| DeathOfDreams a răspuns:

Poți să îți rogi un părinte să-ți facă o motivare, pe câteva zile.
Ai voie să faci asta de maxim 3 ori pe semestru'

| Durassica22 a răspuns:

Cand profesorul pleaca din clasa in timpul orei poti sa le motivezi tu repede(le incercuiesti) si le zzici colegilor sa nu ii spuna ca le vei motiva si lor absentele happy
AI GRIJA SA NU PUI PUNCT DUPA ABSENTA CA NU O SA OMAI POATA MOTIVA NIMENI

| kirida explică (pentru Durassica22):

Asta nu merge pentru ca am colegi nasoli rau si sigur ar spune dar mersi oricum