| numesiprenume0 a întrebat:

Am inceput o postliceala si acum dupa doua luni as dori sa renunt. Dar as vrea totusi sa nu afle colegii de ce am renuntat... Ma puteti ajuta cu un sfat? Cand este cel mai bine sa renunt si cu ce motiv? Eu ma gandeam sa renunt dupa ce termin primul an, dar daca gasesc un motiv, cu cat mai repede cu atat mai bine. Funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat tu nu le spui adevaratul motiv pentru care renunti la scoala, nu au cum sa afle motivul.

| sofisis a răspuns:

Dar de ce trebuie sa te justifici?

| gratargratar a răspuns:

De ce sa renunti? Ce vrei sa faci?

| numesiprenume0 explică (pentru gratargratar):

Sincer habar n-am. Dar ceea ce fac acum nu imi place si de-aceea vreau sa renunt.

| gratargratar a răspuns (pentru numesiprenume0):

Pai trebuie sa faci ceva, nu se poate sa ramai prostu' satului... Ce vrei sa faci?