| CosticaCosmy a întrebat:

Salut.Am intrat pe profilul Mate Info Intensiv. Si as vrea sa incep de acum sa ma pregătesc la matematica pentru olimpiade.Nu prea stiu ce carti sa imi cumpăr (clasa a9a).Ce carti si culegeri imi recomandat i?

3 răspunsuri:
| Alynutza5 a răspuns:

Buna! Si au sunt la profilul mate-info, trec in clasa a10a si as putea sa.ti recomand o culegere la care am folosit.o si eu anul acesta. Matematică clasa a IX a de la clubul matematicienilor o poti gasi intr.un singur exemplar (semestrul 1 +semestrul 2 )sau separat doua cărți una pentru semestrul 1 si una pentru semestrul 2. Găsesti in ea si exercitii gata explicate si aplicatii pentru olimpiade. SUCCES in primul an de liceu!

| Alynutza5 a răspuns:

Si eu sunt la acelasi profil doar ca trec in clasa a10a.Eu am folosit in clasa a9a culegerea :Matematica pentru clasa a IX a de la Clubul matematicienilor. Mult succes in clasa a9a!♡

| DA1234 a răspuns:

Cauta site.ul marlpo. ai acolo curusir html, css, java tot ce ai nevoie pentru mate.info