| andrada a întrebat:

am mai pus odata intrebarea asta,stiu,dar am nevoie de mai multe sfaturi happy
deci: iubitul meu a zis ca in weekend vrea sa mearga nu stiu unde cu baietii la un lac,sa faca gratar,sa se intalneasca cu niste fosti prieteni [un fel de "reunim gasca"] si a zis ca vrea neaparat sa merg cu el ca sa petrecem mai mult timpul impreuna si asa. Intr-un fel ma bucur ca ma ia cu el dar intr-un fel nu. Eu nu ii cunosc pe prietenii lui si majoritatea pe care ii stiu sunt foarte nesimtiti, nu ma baga in seama si fac glume de prost gust iar eu daca nu mor de ras iubitu' ma intreaba "ce e cu tine? fii mai ok". Chiar as vrea sa merg pentru ca nu ma simt ok eu sa stau acasa si el sa se distreze dar mi-e frica ca prietenii lui nu o sa ma accepte sau ca o sa ma plictisesc. El intelege oarecum chestia asta si mi-a zis "o sa fim noi, nu e nevoie sa faci cunostinta cu toti idiotii de acolo si daca nu iti place ceva trebuie doar sa-mi zici" dar daca nu ma simt bine si el se distreaza nu vreau sa-l pun sa plece doar ca mie nu'mi convine ceva. Ce ar trebui sa fac? sa merg sau sa stau acasa? si daca merg cum ar trebui sa ma comport ca sa ma placa prietenii lui? funda + vot :*

Răspuns Câştigător
| Evelyn666 a răspuns:

Daca vrei sa mergi, mergi! Doar n`ai sa renunti din cauza unor idioti?raised eyebrows N`as vrea sa te descurajez acum, doar ca daca as fi in locul tau, nu m`as duce. De ce? Din experienta mea de viata [ putina / multa...cum o fi eaoh go on ] am invatat ca atunci cand iubitul e la reuniune cu baietii, orice promisiune gen " o sa fim noi..." etc paleste [ cel putin asta s`a intamplat in cazul meu cu fostiithinking ]. Nu stiu cat de confortabil te vei simti inconjurata de prietenii lui. Daca era sa fiti doar voi doi, mergeati singuri.happy Bafta!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi, poate nu e chiar asa de rau precum crezi si oricum nu trebuie sa-i bagi in seama prietenii daca sunt nesimtiti

| OnuOnulică a răspuns:

Bunawinking
Eu zic sa il asculti daca el a zis ca,, o sa fim noi.
Adica cred ca isi face si putin timp pentru tine happy

| Gαηαmα a răspuns:

Pai eu spun sa mergi, nu trebuie sa te comporti cumva sa te placa ei...mai ales cand ai zis ca sunt asa, vorbeste cu iubitul tau si spune-i ca nu ti-ar pica bine sa faca glume sau...si ca te bucuri ca te ia cu el, daca ei a zis ca "o sa fim noi" inseamna ca asa va fi, nu? Eu spun sa mergi dar sa vorbesti cu iubitul tau si sa-i spui de ce ti-ar fi frica asa cum ne-ai spus si nouawinking Succes!

| lauraroxi a răspuns:

Eu zic sa mergi! Gandeste-te ca prieteni lui nu trebuie sa te placa ci el!
Daca el o sa fie mereu langa tine si daca se poarta frumos si nu-i lasa sa faca glume proaste pe seama ta nu ai de ce sa te simpti prost acolo!
Si in plus daca nu vei merge o sa iti para rau! Te pup!

| Jiiasy24 a răspuns:

Eu zic sa te duci. Acum iti dai seama si cat tine la tine. Daca te apara sau nu de glumele lor.