| andrada a întrebat:

Am nevoie de niste pareri :d deci: iubitul meu a zis ca in weekend vrea sa mearga nu stiu unde cu baietii la un lac,sa faca gratar,sa se intalneasca cu niste fosti prieteni [un fel de "reunim gasca"] si a zis ca vrea neaparat sa merg cu el ca sa petrecem mai mult timpul impreuna si asa. Intr-un fel ma bucur ca ma ia cu el dar intr-un fel nu. Eu nu ii cunosc pe prietenii lui si majoritatea pe care ii stiu sunt foarte nesimtiti,nu ma baga in seama si fac glume de prost gust iar eu daca nu mor de ras iubitu' ma intreaba "ce e cu tine? fii mai ok". Chiar as vrea sa merg pentru ca nu ma simt ok eu sa stau acasa si el sa se distreze dar mi-e frica ca prietenii lui nu o sa ma accepte sau ca o sa ma plictisesc. El intelege oarecum chestia asta si mi-a zis "o sa fim noi, nu e nevoie sa faci cunostinta cu toti idiotii de acolo si daca nu iti place ceva trebuie doar sa-mi zici" dar daca nu ma simt bine si el se distreaza nu vreau sa-l pun sa plece doar ca mie nu'mi convine ceva. Ce ar trebui sa fac? sa merg sau sa stau acasa? si daca merg cum ar trebui sa ma comport ca sa ma placa prietenii lui? funda + vot :*

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Daca pretenii lui sunt citez "nesimtiti" sau fac glume proaste pe baza ta inseamna ca prietenii lui te plac. da da te plac (atunci cand nu poti sa ii faci cuiva complimente il iei la misto asa se intampla de cele mai multe ori ) simte-te onorata ca prietenii lui te plac ( daca fac glume proaste pe baza ta... mda ) pai zi-le sa nu se mai dea la tine ca te prinzi.da e dificila situatia iubita + prietenii prietenului dar te adaptezi fetele se pricep foarte bine la teatru (daca nu esti genu') atunci fii "finuta" (faci sa pari vulnerabila) si nu se leaga nimeni de tine. toti te vor trata ca pe un bibelou ( dar lumea nu da in cineva fara motiv daca e sa vorbim si sa fin sinceri cu noi insine)
Deci vreau sa zic ca semnele pornesc si de la tine...

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai acasa, sau iesi si tu cu prietenii tai

| BlackRaven45 a răspuns:

Ii spui in fata ca nu iti plac prietenii lui si gata.winking

| GigiMenta a răspuns:

Mergi si fi tu insati daca te vor accepta bine daca nu si mai bine. Cine sunt ei sa judece de fapt? Distreaza-te