| DiamanteleSeSparg a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu stiu unde sa apelezcryingAm o relatie de 9 luni cu un baiat care este foarte diferit fata de mine, as fi vrut sa vad asta de la inceputsadNu stiu poate si eu m-am schimbat sunt mult mai stresata, mai nervoasa in ultima vreme, nu stiu cum de nu am vazut de la inceput cum estecrying m-am saturat de el, simt ca nu il mai iubesc ca la inceputsad, eu cand incerc sa ii explic ca nu e bine sa tipe la mine sa bea sau sa fumeze, el se enerveaza si crede ca numai el are dreptate si nu isi recunoaste niciodata greseala, are obiceiu sa bea, sa fumeze el cand e cu mine spune ca nu mai fumeaza dar nu stiu ce sa cred, nu am incredere in el.In microbuz cand sta langa mine mai e putin si se urca pe mine cand vreau sa vorbesc cu mama la tel imi ia telefonul, si o suna el primul si pe mine ma bate mama din cauza lui se plange ca il injur de tot neamul, dar el nu se gandeste ca din vina lui am ajuns nervoasa si tip la el.Are niste obiceiuri foarte urate pe drum, nu le pot spune ca sunt prea urate imi pune mana pe fund, in microbuz ma strange de mana.In fine el este foarte posesiv si obsedat.Nu stiu ce sa fac nu mai ma simt bine langa el, cand ii spun ca nu ne leaga nimic si vreau sa ne despartim ca nu sunt casatorita cu el si il intreb unde scrie asta, el zice ca scrie. El crede ca are drept asupra mea si numai vreau sa fiu cu el.Am nevoie de sfatul vostru. dau fundasad

Răspuns Câştigător
| princessmaya a răspuns:

Avand in vedere ca e o persoana foarte posesiva va fi putin greu sa scapi de el. dar va trebui sa o faci acum pentru ca, probabil, situatia se va inrautati.Incearca sa porti o conversatie serioasa cu el si sa ii explice ce si cum te deranjeaza astfel incat el sa ia atitudine si sa se schimbe.In caz ca nu vezi nimic schimbat la el iti recomand sa ii povestesti mamei tale prin ce treci.sau macar unui profesor(in caz ca sunteti la aceeasi scoala). mult succes

2 răspunsuri:
| maria_5981 a răspuns:

Din cate am inteles d mai sus, e o relatie groazica.Saracuta de tine.Ma intreb cum de l`ai suportat atat de mult.Nu te ingrijora atat de tare.Vezi si ceva bun in asta,cum ca daca ti s`ar intampla ceva,pe langa familie,mai e o persoana care o sa `ti duca dorul cu siguranta.Dar cum noua femeilor nu ne place sa fim stresate, cautate, coordonate...ar trebui sa iei aceasta problema,ca o problema in adevaratul sens al cuvantului. Taie orice legatura cu el,daca nu merge,roaga`ti unul din parinti sa vorbeasca cu el,sau daca nu vrei unul din parinti,roaga pe cineva sa se dea drept mama sau tatal tau. Daca nici asa nu merge, cea mai buna metoda si cea mai drastica e sa depui plagere.O sa-i interzic in totalitatea apropierea de tine.Dar daca faci chestia asta, te risti si foarte mult.Cum ca ar putea pune pe cineva sa ti faca orice.D'ne fer! Dar sper sa nu ajungi pana acolo.Bafta! T pup

| Katty22 a răspuns:

Buna.Din cate ai spus pare a fi o persoana foarte posesiva nu se poarta cu tine cum trebuie sa se poarte cu o fata eu cred ca trebuie sa te desparti de el si sa ii spui ca nu este un baiat potrivit pentru tine bafta pup!happy