| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de putin ajutor, tocfmai am câștigat o suma uriașă la pariuri sportive de numărul zecilor de mii, cum as putea sa le explic părinților fara sa intre la banuieli si sa creada ca m-am anturat cu cămătari sau ca am jefuit o banca? Menționez ca sunt minor știu ca nu e un lucru bun ce am făcut mai ales ca sunt minor, dar joc foarte rar si pun sume mici de pana in 10 lei si am câștigat primul bilet cu o suma mai mare de 1000 de lei si nu stiu cum sa le explic asta si sa ii fac sa înțeleagă ca nu sunt dependent sau cine stie ce si sa ma certe. E clar ca nu pot sa le ascund, nu am cum sa tin atatia bani ascunși si sa ma prefac ca nu s-a întâmplat nimic. Spuneți voi ce ați face în cazul meu?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O glumă bună!

| sfkkmvfdxbbtdx a răspuns (pentru darrio2007):

Si cu noi nu o împărtășești?

| darrio2007 a răspuns (pentru sfkkmvfdxbbtdx):

Din moment ce intrebarea este stearsa, a fost o minciuna.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa le spui adevarul, ca ai castigat la pariuri. Poti sa spui ca ai pus in joaca x suma de bani, doar asa, sa vezi daca ai dreptate ca ar castiga y jucator, ca esti pasionat de sportul respectiv si iti place jucatorul acela iar spre surprinderea ta, ai avut dreptate si ai castigat o suma de bani.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca minor este impsoibils a ai cont legal la pariuri sportive. Deci ori minti...ori ai facut ceva ilegal!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le-aș spune adevărul.