| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru,, cum sa le spun parintilor ca am un prieten"?happy

Răspuns Câştigător
| thenineties a răspuns:

Bună seară!
Pur și simplu! Atâta timp cât ai peste 12-13 ani nu cred că a avea un prieten prezintă o problemă. O să trebuiască să accepte situația, vor înțelege până la urmă.
Mult succes și o seară frumoasă!

| micuţα a răspuns (pentru thenineties):

Pai eu am 13 ani happy

| micuţα a răspuns (pentru thenineties):

Eu am 13 iar el 15 happy

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și câți ani ai de îți este teamă să le spui?
Pa, pa.

| micuţα a răspuns (pentru Legiuitoarea):

| Legiuitoarea a răspuns (pentru micuţα):

Bună din nou.
Cum mai încurajează unii prieteniile de la 13 ani!
La 20 ai 2 copii, să înțeleg!
Îți vezi de școală, lasă băieții.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Pai le spui ca vorbesti cu un baiat si sunteti foarte apropiati cu siguranta va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te intreaba le spui pur si simplu, daca nu, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spui ca ai ceva important de spus si o dai happy

| CVane a răspuns:

Cum ai tastat.

| meowlis a răspuns:

Pai..depinde cum sunt si parintii tai, unii sunt mai sociabili cu copiii lor altii mai inchisi fata de ei. Sincer, nu stiu cati ani ai, dar na..lasa ca este timp sa-ti prezinti prietenul si parintilor laughing

| micuţα a răspuns (pentru meowlis):

Eu am 13 ani happy

| thenineties a răspuns (pentru micuţα):

Este o diferență de doi ani deci...
Indicat ar fi să le spui părinților acum, astfel încât să afle de la tine, ci nu de la altcineva deoarece s-ar supăra.
Nu este o diferență de vârstă așa de mare, și atâta timp cât băiatul nu este un „pervers" cum s-ar spune, nu văd care este problema.
Succes!