| Dumitritsa a întrebat:

Hey! Deci pe data de 05.03.2011 sunt invitata la o petrecere la un club de la ora 16:00 pina la 21:00, si parintii numi dau voie! sad Deci am nevoie de ajutorul vostru! am nevoie de o minciuna sa le spun parintilor ca sa pot sa merg la petrecere! Va rog! Dau funda+vot! sadsad

3 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Am cea mai buna ideea
Roagai sa te lase sa ramai la o prietena(daca poti ramane la una)
Si ramai la ea si de acolo poti merge la petrecere
Poate ea are parintii mai intelegatori

| Șâret a răspuns:

Nu-ti minti parinti, vei regreta.Incearca sa-i convingi, eventual mai ia pe cineva in care ei au incredere cu tine si asigura-i ca vei pleca de acolo daca se va intampla ceva neplacut-astfel le vei si castiga increderea.winking
Succes.

| Ion a răspuns:

Cel mai simplu lucru ar fi sa zici ca mergi la un coleg/colega sa faceti un proiect mai lung ca trebuie a doua zi sa il dai. sau zii ca mergi sa iti faci temele la cineva, si o sa stai, mai vb cu el/ea, va mai distrati. dar ca sa mearga ai grija sa iti faci tema inainte big grin.