| KDily a întrebat:

Am un prieten(amic) pe care il iubesc dar ca prieten si nimic mai mult iar el ma iubeste enorm dar nu ca amica... ca iubita si imi cere sa fiu cu el, dar eu nu vreau si nu am curaj sa ii spun ca nu`mi place de el! Ce sa ii spun?cryingcrying Help me plzzzstraight facestraight face... funda+vot am mare nevoie de ajutorul >vostrubig grin

Răspuns Câştigător
| Nissa a răspuns:

Sea`big grin Incearca sa ii zici ca ii multumesti mult pentru ca iti este prieten si ca in momentul asta nu vrei o relatie care s-ar putea termina urat si voi doi sa nu mai fiti prieteni ca lucrul ala e foarte important pentru tine si ca nu vrei sa faci nimic care sa va distanteze. Explicai ca odata ce devine prietenul tau (iubit) vei simti ca iti pierzi un prieten si ca fara sa vrei te vei distanta de el findca va trebui sa povestestialcuiva ce relatie super ai si ca o sa intervina rusinea si prea multe lucruri care o sa va distanteze mai mult decat apropia.Mai ii poti zice (prea putin probabil) ca ai si o prietena care il place mult (chiar daca minti) si ca nu vrei sa ii furi ocazia sa gaseasca o fata de nota 10 care sa il placa mai mult decat o va place el.Ca tu deocamdata nu cauti o relatie ci doar un prieten. Daca iti este prieten te va intelege.AAaa.si la inceput probabil ca se va distanta un pic dar are nevoie de timp sa inteleaga si atunci o sa fi tu sa ii amintesti ce prieteni buni ati fost. Sper ca te-am ajutat. Pupici :*:* si BAFTAwinking

| KDily explică (pentru Nissa):

Ms mult::*

| Nissa a răspuns (pentru KDily):

Cu multa placere :*

3 răspunsuri:
| lavynyaXD a răspuns:

Pai incearca sa ii prezinti o fata draguta care sa il placa si cupleazaihappy asa sunteti toti 3 fericiti