| Radu_8119 a întrebat:

Am o colega in clasa si simt ceva pentru ea, imi place de ea dar nu stiu cum sa ii spun asta.
Ma puteti ajuta va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Mocton a răspuns:

Frate un singur lucru iti spun incearca si tu cu un prieten bun dar daca nu a mers sau nu a vrut respectivu iti recomand sa faci asta dai niste semne subtile sti tu chesti de alea poezi trandafiri dar sa fie anonimi si dupa aia pui la inceput o litera din numele tau si tot asa eu asa am procedat pentru ca nu am incredere in nimeni si iti recomand sa nu ai nici tu ma rog faci cum crezi dar tine minte ca toata lumea minte nu exista om de cuvant mai ales la noi in tara sunt putini de tot care sa isi tina cuvantul oricum mult noroc

2 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Pun pariu ca majoriteate oamneilor iti vor spune asa : Du-te la ia si spune-i verde in fata ce simti pentru ea. Pentru ca ei dau sfaturile cum,, cred `` ei ca e bine, dar nici ei nu ar avea curaj sa faca asa ceva. Incearca sa rogi un prieten bun ( dar chiar bun, nu ca a doua zi sa stie toata scoala secretul tau ) sa vorbeasca cu ea si sa o intrebe daca ii place de tine si daca zice,, doar ca un amic incearca sa te apropii mai tare de ea ex : o inviti si pe ea si pe mai multi prieteni sau colegi de clasa la un suc sau la o pizza si tu poti vorbi mai mult cu ea. Dupa ce ve-ti fii mai apropiati ea isi va da seama daca are sentimente pentru tine sau nu. Dupa accea poti trimite un prieten sa se bage in vorba cu ea si sa o intrebe daca te place si daca da ( varianta asta este optionala ) poti trimite un prieten mai,, barfitor `` care sa spuna ca si tie iti place de ea. Asta, desigur, daca nu ai curajul sa o faci fata in fata. Sper sa mearga! Succes Muult si Paaa! big grin

| DjBl3ndar a răspuns:

Pai trimitei si tu un biletel printr-un goleg sau un prieten, sau fa rost de nr ei de telefon, dar cel mai bine trimitei un biletel. Sper ca te-am ajutat. Bafta!