| AugustinG a întrebat:

Am o dilema. Am inceput scoala, inca din prima zi m-am asezat cu Adela in banca. Dupa cateva zile de cursuri, in timp ne cunosteam intre noi, colegii, am observat pe cineva nou, pe Laura. Am stat cu ea in banca in zilele cand nu a venit Adela la scoala.
Acum, Adela, imi este apropiata, mai apropiata decat ceilalti colegi de clasa, iar Laura imi cere sa stau cu ea in banca. Fetelor, nu am multe variante, ce inseamna asta din punctul vostru de vedere? Baietilor, cum ati reactiona?

2 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Spune-le ca nu esti pregatit inca pentru un raspuns, sa te lase o saptamana sa te gandesti, iar in aceasta saptamana, iti vei da seama cu cine vrei sa ramai in banca.Chiar daca una din ele se va supara, asta este, asta-i viata, o sa-i treaca! Nu poti umbla cu amandoua odata pentru ca se vor uita urat una la alta, si numai bine nu-ti va fi. big grin

| Socke a răspuns:

De principiu trebuie sa alegi intre adela si laura.alege-o pe adela(pentru ca este mai apropiata), aia e ii ranesti sentimentele laurei.
poti sa incerci sa te imprietenesti cu ambele.