| Jony123 a întrebat:

Am o intrebare care nu prea a mai fost vazuta pe aici: Eu m-am nascut in Braila, am stat acolo vreo 4-5 luni daca nu-s i 6. Am fost in italia pana la 5 ani si apoi am venit in Barlad judetul Vaslui. De atunci stau in Barlad (moldova). Intrebarea mea e: Eu ce sunt de origine? Muntean? Moldovean sau Italian? Eu zic asa: Jumatatea molovean-barladean, un sfert muntean-brailean si un sfert italian. Dar originea care e? Parintii mei sunt nascuti in Barlad amandoi. Buncii de pe tata nu mai stiu exact dar unu sigur nu e moldovean, bunicii de pe mama: bunicul e crisan iar bunica e transilveanca. Deci? Unii zic ca esti de oriinea locului unde te-ai nascut altii unde ai copilarit. Eu nu stiu ce sa zic. Voi ce ziceti? Funda pentru un raspuns convigator si detaliat putin.

2 răspunsuri:
| SteffishoOr a răspuns:

Te-ai nascut in braila, si ai si stat acolo putin timp deci restul nu prea conteaza. de ce te complici atat? parintii tai sunt din barlad iar tu te-ai nascut in barila.nu vad problemathinking

| lauuuuuuuuuuu a răspuns:

Pai cuvantul origine spune totul! unde te-ai nascut tu si parintii tai. ce legatura are Italia?