| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, am o intrebare, daca mi-e lene sa invat engleza dupa atata invatat la scoala pentru examene, tot timpul stau degeaba, m-am saturat de Youtube si de tot felul ce apartine tehnologiei, mi-ati recomanda in vacanta de vara sa invat engleza sau ce sa fac in vacanta mare, voi ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O limba nu se invata se traieste

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În vacanța mare, să te bucuri de vacanță, să stai cât mai mult pe afară, să te întâlnești cu prietenii, să joci jocuri cu mișcare, să te plimbi, să te distrezi cât poți mai mult.

| ywar a răspuns:

O limba straina invatata e un proces continuu si util. Se pot deschide multe usi in acest fel.

| CosminCD a răspuns:

Da, poti si sa inveti engleza folosind o metoda mai placuta - asta doar tu stii cum. Poti, de asemenea, sa citesti ce iti place, sa te uiti la filme bune, sa mergi pe afara (drumetii, plimbari), sa petreci timp cu prieteni/colegi. Ehh..si sa mai faci ce-ti place (hobbyurile tale). As mai vrea sa am si eu vacanta de vara happy Iti doresc succes si vacanta frumoasa!