| Crissty8 a întrebat:

Salut,am o întrebare,dacă o fata se uita la tine de câteva ori inseamna ca te place?
De exemplu în cazul meu acum câteva zile am mers cu trenul spre Iasi impreuna cu mama mea,iar în fata mea s-a așezat o fata frumoasă (scaunele erau așezate fata in față), și,din când în când ea se uita la mine dar totuși nu zâmbea,se uita normal la mine,acum putea fii din cauza existentei mamei mele!
Și se mai uita pe geam la mine,noaptea geamul într o încăpere luminata fiind ca o oglinda, și eu ma uitam la ea câte puțin! Țin sa spun ca ea asculta muzica in casti. Sau când am mâncat un mar în tren s-a uitat la mine iar când m-am uitat și eu la ea și a aruncat privirea în telefon.
Sincer îmi plăcea de ea la prima vedere și nici nu prea aveam cum sa verbalizez cu ea ca era și mama mea lângă mine, și sunt o persoana emotiva!
Mi a-și dori sa îmi răspundă și băieții și fetele, cum ar proceda în locul meu și dacă ar fi fost semne ca m ar plăcea acea fata!

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Speculatile nu isi au rostul din moment ce nu ai avut un mod prin care sa ti legatura cu acea fata, este mai dificil sa comunici fiind mama ta langa tine dar poti gasi subiecte banale cat sa faci rost de un insta sau un Facebook iar dupa sa aveti o conversatie, probabil si-a dorit sa incepi o conversatie si de aceea de uita, data viitoare fi mai indraznet.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde! Se poate uita la tine ca te place, sau se poate uita la tine fiindca este iritata, ca o privesti insistent.

De ce nu mergi sa-i vorbesti, data viitoare cand esti singur?
Dar pana atunci, chiar daca esti insotit de mama ta sau altcineva, tot poti sa dai din cap, salutand-o, ca asta face intotdeauna impresie buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum era sa stea in tren dacă nu se uita din când în când și în fața la tine?

| Crissty8 explică (pentru suntserios):

Și asta e adevărat!