| alexandra152 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu un sfat. Nu mai stiu ce sa fac. Locuiesc la bloc cu 10 etaje,iar vecinul de dedesubt ma deranjeaza constant,batand in geamul de la balcon pe motiv ca fac galagie. Deja nu mai rezist, nu mai am voie sa ma misc in propria casa. Odata spalam vasele si apoi le-am asezat in dulap si m-a injurat pe geam. Altadata dadeam cu aspiratorul si mi-a batut in geam. Am scuturat covorul pe geam de praf si s-a luat de mine. Imi bate in geam ca se aud pana si scaunele de la masa cand le misc sau cand vorbesc la telefon.

Ce pot face? Nu este destul de exagerat acest vecin? M-am saturat sa imi vorbeasca urat si sa imi bata in geam.

3 răspunsuri:
| Alexuta921 a răspuns:

Am si eu un vecin la fel, ignora-l nu prea ai ce face...
Incearca sa te dai pe langa el poate cadeti la o intelegere.

| alexandra152 explică (pentru Alexuta921):

Multumesc de raspuns, dar eu nu cred ca ar trebui sa ne lasam calcati in picioare asa. El practic vrea sa nici nu ma mai misc prin casa. Iar ultima faza( asezam vasele in dulap si mi-a urlat pe geam) este chiar exagerata.Eu nu am injurat niciodata.Este o familie care are si un copil si practic m-a injurat pe geam de fata cu copilul. Imi e mila de ce educatie are.

Poate si pe mine ma deranjeaza uneori muzica vecinului de deasupra mea, dar inteleg ca traiesc la bloc si e normal sa fie zgomot. Nu e ca si cum as trai pe camp sa fie liniste totala.

| Alexuta921 a răspuns (pentru alexandra152):

Adevarat insa nu prea ai ce face daca sunt asa frustati.
Ai putea vorbi cu presedintele de bloc insa trebuie sa ai grija sa nu se razbune intr-un fel sau altul.